Péče o trička s ručním sítotiskem

Trička s potiskem ručním sítotiskem jsou oblíbeným způsobem, jak vyjádřit svůj osobitý styl a vkus. Ruční sítotisk je tradiční technika potisku, která zahrnuje ruční aplikaci inkoustu na tkaninu pomocí síťovinové šablony. Tento proces vytváří potisk, který je odolný a trvanlivý, pokud je tričku věnována řádná péče. Jak tedy správně pečovat o tričko s potiskem ručním sítotiskem?

Praní

Ruční praní trička s potiskem ručním sítotiskem je nejlepší způsob, jak chránit potisk a prodloužit jeho životnost. Primárně nemám na mysli prodloužit životnost trička jako takového, ale prodloužit životnost natištěného motivu. Pokud není ruční praní ve vašich možnostech, je možné tričko prát v pračce, ale pouze v jemném režimu a při maximální teplotě 30 stupňů Celsia.

Prací prostředky

Používejte jemné prací prostředky bez bělidel nebo agresivních chemikálií. Nikdy nepoužívejte prášky na bílé prádlo nebo aviváže. Tyto produkty mohou způsobit ztrátu barvy a zhoršit kvalitu potisku.

Sušení

Tričko s potiskem ručním sítotiskem by mělo být sušeno na vzduchu, nikdy ne v sušičce. Při sušení mějte na paměti, že přímé sluneční světlo může poškodit barvu potisku. Doporučuji proto sušit tričko naruby. Kromě toho otočením trika naruby zajistíte, že dojde k minimalizaci potisku s ostatním prádlem a zamezí se tak jeho nadměrné opotřebení nebo poškození.

Žehlení

Žehlení trička s potiskem ručním sítotiskem by mělo být prováděno opatrně. Tričko by mělo být obráceno naruby a žehlička by neměla být příliš horká. Pokud je to možné, nepoužívejte funkci páry, minimalizujete tak riziko poškození potisku.